רוזמרין. בוקר טוב.


לעיתים, קשה להתעורר אל עול חיי היום יום הרובץ על כתפינו וגם אם לפעמים מדובר ב"תשישות פסיכולוגית" גרידא – רבים הם המקרים שהדבר קשור בסיבות מהותיות, כדוגמת: זרימת דם בלתי מספקת, פעילות לקויה של המערכת האנדוקרינית, עייפות ואף דכדוך.

מכל הצמחים המצויים בהישג ידו של האדם הממוצע, דומה כי צמח הרוזמרין מסוגל לתת מענה אפשרי לסיבות שנזכרו: ראשית, טעמו המודגש רומז לנו על יכולתו לשפר את זרימת הדם בגופנו (בפרט, אגב, לאזור הראש) ; שנית, צמח זה ניחן ביכולת לשפר ולחדד את תפקודינו הפיזיולוגיים ולתת לנו, לפיכך, "זריקת מרץ". בנוסף, במרוצת השנים הארוכות (מאוד...) בהן נעשה בצמח זה שימוש ברפואה המסורתית, נודע הוא ביכולתו לסייע לאלו מבינינו אשר עננה אפורה של דכדוך ואף דיכאון החלה ללוות את חייהם, לגלות אט – אט את האור ולהשיב אליהם את שמחת חייהם. בהשפעתו זו על מערכת העצבים, קיים דמיון בינו ובין צמח נוסף אשר מיוחסת לו השפעה חיובית ביותר בהקשר זה - שיבולת השועל.

כאן המקום לציין, כי לרוזמרין – מבין צמחי המרפא הידועים ביותר – יוחסו במהלך השנים תכונות בלתי מבוטלות אחרות ובהן: שיפור הפעילות הכבדית, סיוע אפשרי במקרים של לחץ דם נמוך, חיזוק פעולת הלב, תמיכה בהקלת תסמיני דלקת פרקים, חיזוק שורשי השיער ושיפור פעילותה של מערכת העיכול.


מוטב להשתמש ברוזמרין בצורתו הטריה (יש להקפיד לקוטפו ממקומות הרחוקים דים מתנועת כלי רכב וזאת, בכדי להימנע מאפשרות שיהיו נגועים הם בחומרים מזהמים). 3 – 2 קצוות גבעולים יספיקו להכנת חליטת רוזמרין עם שחר – וגם ליכולת התמודדות משופרת עם מטלות היום יום...


לתגובות, הערות והרשמה לניוזלטר הקליקו כאן.(התמונה באדיבות www.freedigitalphotos.com - Serge Bertasius Photography)

052-4299947