צמחי מרפא


צמחי מרפאצמחי המרפא מהווים חבר נאמן לאדם, בבריאות ובחולי, מזה אלפי שנים ואכן, השימוש בצמחים למטרות ריפוי נזכר בכתבים העתיקים של תרבויות שונות מכל קצוות תבל. דומה, כי האמרה הרשומה מעלה משקפת נכונה את העובדה, כי במהלך הזמן, נתגלו לאדם סגולות ריפוי מרשימות מאוד בעולם הצומח המקיף אותו – סגולות, אשר מהימנותן הוכחה, שוב ושוב, בעידן המדעי המודרני
.

רבים מצמחי המרפא, בהם נעשה שימוש מושכל בידי המטפל המקצועי, מאופיינים ביכולתם לסייע לאדם באופן רב מימדי: הן בהתייחס למערכות שונות בגופו הפיזי והן למישורי קיומו הנפשיים והקוגניטיביים. כך, לשם ההמחשה, מסוגל צמח הג'ינסנג הסיבירי, בין השאר, לסייע לחיזוק מערכת החיסון, שיפור הפעילות העיכולית ואיזון המערכת האנדוקרינית – כמו גם לצמצם תסמינים המצויים ברבדים אחרים, כגון: דיכאון, עמידות מופחתת ללחצים ("סטרס") ועוד.

השפעה זו של צמחי המרפא מתאפשרת בזכות העושר הרב של המרכיבים הפעילים המצויים בהם ואשר מקיימים ביניהם קשרי גומלין מסועפים – לטובת האדם ובריאותו. השפעה חיובית זו ניכרת, אגב, לא רק בהעצמת פעילותו הרפואית של הצמח, כי אם גם במיתון השפעות לוואי בלתי רצויות של מרכיב פעיל זה או אחר – אפקט המתקבל מעצם היותו "נבלע" בסך המרכיבים הכולל של הצמח.

בעבודתי הקלינית, אני מסתייע בצמחי המרפא כאמצעי טיפולי משלים – ואף עיקרי לעיתים – בטיפול בבעיות בריאות שונות, ובפרט: בעיות פריון, הפרעות בתפקוד המיני, הפרעות קשב וריכוז, תסמונת המעי הרגיז, וחולשת מערכת העצבים ועמידות ירודה ללחצים ו"סטרס".


מאמרים בנושא צמחי מרפא וסגולותיהם - כמו גם אודות נושאים נוספים - מתפרסמים מעת לעת באמצעות הבלוג שלי.

בנוסף, אתם מוזמנים להירשם לניוזלטר שלי ולהנות מחשיפה למאמרים מרתקים נוספים!


בהכשרתי, הנני מטפל מוסמך בצמחי מרפא
(Cli. Herbalist – Ran Herbs college of phytotherapy).

052-4299947