"אתה הינך מה שאתה אוכל"

בימינו, אנשים רבים אינם מקנים לתזונה את המקום הראוי לה. נדמה, כי מרוץ החיים, הניכר בדורנו יותר מאשר בכל זמן אחר בהיסטוריה – כמו גם ההיצע הרב של מאכלים אשר ערכם התזונתי ירוד ("ג'אנק פוד") – נתנו את השפעתם על הרגלי האכילה של העולם המערבי וכך, הפכו תופעות של מחסורים במרכיבי תזונה חיוניים (סידן, ברזל, ויטמין C...) לנפוצים מאוד, בד בבד עם קיומם של "עודפים" בצד הלא נכון של המתרס: כולסטרול, סוכר, שומנים רוויים ועוד.

במהלך הזמן, הולכים ומתבטאים ליקויים תזונתיים אלו בתופעות שונות בגופנו הפיזי, המוכרות בוודאי לחלקכם היטב: החל מעודף משקל וסוכרת, עבור דרך אנמיה ובעיות עור וכלה בבעיות פוריות, ההולכות ותופסות גם הן מקום של "מגיפה". וכמובן, זוהי רשימה חלקית בלבד...

כמו כן, ליקויים אלו עלולים להוות גורם מרכזי בהפרת איזונו הנפשי, הרגשי והקוגניטיבי של האדם ולהשליך באופן ניכר על מידת יכולתו להביא לידי ביטוי את מלוא כישוריו ויכולותיו – בין אם המדובר בילד הסובל מהפרעות קשב וריכוז, סטודנט המתקשה לבטא באופן אופטימלי את כישוריו בזמן מבחנים, או אדם המגלה סיבולת נמוכה ל"סטרס" המאפיין את מקום עבודתו ועוד(...). כמעט בלא יוצא מן הכלל, בכל המצבים הללו – וברבים אחרים – נמצא את עקבותיה של התזונה הלקויה.

בעבודתי הקלינית, הנני מבצע אבחון מקיף ומקצועי של מצבו התזונתי של המטופל ומאבחן את "נקודות החולשה" השונות של כל אדם ואדם, מידת חומרתן וההקשר בינן ובין תופעות פיזיולוגיות, נפשיות וקוגניטיביות שונות, המאפיינות את המטופל. בהתאמה, יינתנו לאדם המלצות מתאימות – ההולמות לא רק את מצבו התזונתי, כי אם גם מביאות בחשבון את אורחות חייו, הרגליו והעדפותיו וזאת, מתוך מטרה להשיג מידת היענות גדולה ככל האפשר ותוצאות מוצלחות ומהירות.

מאמרים אודות מזונות וסגולותיהם - כמו גם נושאים נוספים - מתפרסמים מעת לעת באמצעות הבלוג שלי.

בנוסף, אתם מוזמנים להירשם לניוזלטר שלי ולהנות מחשיפה למאמרים מרתקים נוספים!


בהכשרתי, הנני דיאטן קליני (.B.Sc.Nutr), בוגר האוניברסיטה העברית במדעי התזונה.

052-4299947